Máte dotaz? Zeptejte se!

Kontaktní formulář

Jméno
Příjmení
Telefon
E-mail
Váš dotaz nebo zpráva
 
Zavřít

E-book ke stažení

E-mail
 
Zavřít
Menu

Hypoteční tipy

Nesrovnávejte úvěry pouze podle úrokové sazby.
My Češi jsme velmi citliví na cenu. Alespoň to o nás tvrdí marketingoví odborníci. V praxi hypoték se to projevuje touhou získat co nejvýhodnější úrokovou sazbu za každou cenu. Hleďte také na poplatky spojené s úvěrem a jejich rozdíly mezi bankami a hlavně myslete na to, že mezi bankami je mnoho rozdílů mezi dalšími požadavky. Nechte si rozdíly posoudit hypotečním makléřem.

Nepodepisujte úvěrové a další smlouvy bez předchozího prostudování a konzultace!
Vyhraďte si na prostudování smluv dostatek času. Hypoteční makléř Vám vše nejasné vysvětlí dopředu a nebudete vyzváni k podpisu smlouvy po jejím 10minutovém čtení.

Víte, že si můžete vzít hypotéku na 30 let, splatit ji za 15 let a ještě na tom dobře vydělat?
Když zvolíte 30letou splatnost úvěru místo 15leté, o které jste původně uvažovali, můžete úvěr nejen splatit po 15 letech, ale zároveň získáte větší volnost a nižší povinnou splátku vůči bance. Když rozdíl ve splátce u 15leté a 30leté splatnosti budete investovat, vzhledem k dlouhému investičnímu horizontu můžete očekávat výnosy, které Vám převýší cenu hypotéky, a ještě na úvěru vyděláte. Po 15 letech můžete takto zhodnocené peníze vložit do úvěru a splatit tak celý dluh, nebo jeho část.

Víte, že u výstavby může být někdy mnohem jednodušší, pokud budete ručit jinou nemovitostí?
Pokud chcete stavět a máte možnost zastavit jinou nemovitost, bude pro Vás proces úvěru jednodušší. Nemusíte čerpat na zástavu pozemkem a nebudou nutná postupná znovuoceňování rostoucí stavby pro další uvolnění peněz.

Víte, že u některých bank při stejné úrokové sazbě a stejných podmínkách budete platit vyšší měsíční splátky?
Výše měsíční splátky při stejné úrokové sazbě může být u různých bank výrazně odlišná vzhledem k tomu, že banky používají rozdílný způsob výpočtu. Některé banky počítají do základního vzorce výpočtu splátky Rok jako 360 dní (výhodnější způsob pro klienty) a jiné 365 dní (bližší realitě, ale méně výhodné pro klienta). Pro porovnání slouží následující příklad:

 • Výše úvěru: 2 000 000 Kč
  Splatnost úvěru 30 let
  Fixace úrokové sazby (: 5 let
  Úroková sazba: 5 % p.a. -  znamená roční úrokovou sazbu
 •  
  • U banky X klient zaplatí měsíčně Kč 10 822,-
  • U banky Y klient zaplatí měsíčně Kč 10 736,-

To může znamenat za 5 let rozdíl až 5 160 Kč, za 30 let při nezměněné úrokové sazbě zaplatíte 5 měsíčních splátek navíc – tedy 52 560 Kč.

Vyžadujte kompletní servis!
Sjednejte si konzultaci s hypotečním makléřem ohledně obstarání podkladů, financování k návrhům smluv a reálnosti termínů v nich uvedených.
Nechte za sebe jednat svého hypotečního makléře ve věcech, které jsou pro Vás nesrozumitelné a přitom důležité.
Zajímejte se již dopředu o podmínky čerpání.

2010-2024 © Refixace.cz. Všechna práva vyhrazena. Kontaktní informace.