Máte dotaz? Zeptejte se!

Kontaktní formulář

Jméno
Příjmení
Telefon
E-mail
Váš dotaz nebo zpráva
 
Zavřít

E-book ke stažení

E-mail
 
Zavřít
Menu

Prudký propad zlata z 1.900 na 1.750 dolarů za unci. Je zlato nad 1800 USD bublina?

Cena zlata zrychlila pokles a během dne odepsala více než čtyři procenta. Zatímco v úterý 23.8.2011 atakovala nové rekordy a dostala se až nad 1911 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu), ve středu 24.8.2011 klesla na zhruba 1750 dolarů za unci. Kov se tak pohybuje v blízkosti týdenního minima. Podobný výrazný propad, opět z hranice 1900 USD/oz, proběhl také v tomto týdnu.

Propad z ceny 1911 na 1750 je pokles téměř o 10% za jeden den!  Takový jednodenní propad je výjimečný i u akciových indexů. Zdá se Vám stále inestice do zlata bezriziková investice, na které není co zkazit ??

Žlutý kov stlačily dolů překvapivě příznivé statistiky ze Spojených států. Část investorů tak sáhla k výběru zisků, které jim přinesl dosavadní růst ceny.

„Investoři využívali zlato spíš jako barometr strachu, než jako pojistku proti inflaci,“ uvedl pro Bloomberg analytik Adam Klopfenstein z MF Global Holdings.

„Tato komodita se stala nesmírně oblíbenou mezi investory a hedgeovými fondy, i když technické indikátory naznačovaly, že je nadhodnocená. Bylo jen otázkou času, než trh narazí na strop,“ sdělil Reuters svůj pohled obchodník s opcemi na zlato z Arbitrage LLC Mihir Dange.

Analytik Carl Firman z finanční společnosti VM Group poznamenal, že na vývoj ceny zlata bude mít zásadní vliv právě to, zda Fed sáhne k další podpoře ekonomiky. Pak by záleželo na tom, jakou formu by případná podpora měla. Investoři se ale začínají přiklánět k názoru, že další kvantitativní uvolňování moc pravděpodobné není.

Zlato od počátku letošního roku zpevnilo o 28 procent a výkonnostně tak překonalo globální akcie, další komodity i návratnost dluhopisů. „Vyspělý svět se s perspektivou velmi pomalého růstu, vysokých fiskálních deficitů, sazeb blízko nuly ve výhledu několika let, inflačních tlaků v rozvíjejících se ekonomikách a vyšší míry ekonomické a politické nejistoty jednoduše vrací ke staré dobré osvědčené podobě bohatství,“ dodává na adresu zlata Mohammadian-Molina z Barclays.

2010-2024 © Refixace.cz. Všechna práva vyhrazena. Kontaktní informace.